תרבות ואומנות סביב באר שבע

סקירת מקומות מומלצים לתרבות ואמנות סביב באר שבע – אמנות אותנטית מסוגים שונים, בתי תרבות ועוד:
תרבות ומורשת - מרכז ג'ו אלון    
יער להב  טלפון 08-9913322 
מרכז חינוכי תיירותי על שם יוסף (ג'ו אלון) המציע חוויה לימודית ומהנה המתרכזת בתרבויות השונות בנגב לאורך ההיסטוריה. במרכז שוכן המוזיאון היחיד בעולם לתרבות הבדואים, בו תצוגה מרתקת על האופן בו התנהלו החיים לאורך השנים בתנאים הקיצוניים השוררים באזור. כמו כן, מציע המרכז מיצג על ההתיישבות היהודית בנגב מימי טרום הקמת המדינה ועד ימינו, תצוגה נרחבת על תקופת מרד בר כוכבא, תצפית נוף מרהיבה לעבר קו התפר ואזור ספר המדבר, וכן בית קפה קטן וחנות מזכרות. המוזיאון ממוקם בלב היער, ומשמש נקודה מצוינת ליציאה לטיולי אופניים, טיולי הליכה ומסלולי רכב לאתרים ארכיאולוגיים ייחודים, נקודות פיקניק ותצפיות נוף.
מרכז מורשת יהדות קוצ'ין 
מושב נבטים טלפון 050-5529658
קהילת יהודי קוצ'ין נחשבת לאחת העדות היהודיות העתיקות והקטנות בעולם. ערב העלייה לישראל, בשנות ה-50, מנתה הקהילה כ-2,800 נפש בלבד. במרכז ניתן ללמוד על המסורת הייחודית של עדה זו, להתרשם מבגדים מסורתיים, תשמישי קדושה ועוד. בסמוך למרכז המורשת בעל הגג הייחודי, שוכן בית הכנסת של המושב שהינו שחזור מדויק של בית כנסת מדרום הודו.
 
רקמת המדבר – מרכז רקמה בדואית
לקיה  טלפון 08-6513208 
"רקמת המדבר" שמה לה למטרה לספק תעסוקה לנשים בדואיות במסגרת עמותה הפועלת לקידום מעמד האישה בעיר לקיה על ידי עבודת הרקמה. הדוגמאות המיוצרות במקום מבוססות על דגמים בדואיים מסורתיים.
 
אמנות - אומנים בלול 
קיבוץ חצרים  טלפון 050-7287419 
חנות וגלריה המציגה תערוכות מתחלפות של אומנים שונים. במקום ניתן לרכוש הדפסים ייחודיים על בד, מפות, וילונות, בדים, תכשיטים, עבודות ויטראג', קרמיקה, עבודות עץ, ביגוד, אביזרים, עיצוב בברזל, ועוד. 
 
המוזיאון הפתוח בגן התעשייה עומר
פארק תעשיות עומר טלפון 08-6492692  
גן התעשייה עומר הוקם על ידי התעשיין סטף ורטהיימר על פי מודל גן התעשייה בתפן.  בתוך גן התעשייה ממוקם המוזיאון הפתוח, המציג תערוכות אמנות מתחלפות של מיטב אמני ישראל וכן גן פסלים קבוע. במקום מגוון פעילויות בדגש על למידה, חוויה ויצירה. 
 
הסטודיו של סוני 
מושב תדהר משק 25   טלפון 08-9960231
סטודיו לקרמיקה, עבודות באובניים, כלים שימושיים, פיסול, מוצרי יודאיקה, ציור על פורצלן, חוגים לילדים ולבוגרים לחוויה יצירתית, מהנה ומחברת עם האדמה, הנפש והיצירה. 
 
חריטה אמנותית בעץ 
קיבוץ חצרים טלפון 08-6473467 
סדנת אמן חריטה בעץ בקיבוץ חצרים, בדרך בין באר שבע למוזיאון חיל האוויר. במקום גלריה וסדנה. בתיאום מראש. 
 
כלי בראשית 
מושב תאשור  טלפון 08-9926011 
האמנים ז'יל ומיכל יוצרים עבודות קרמיקה בטכניקה עתיקה אשר מקורה במזרח הרחוק.
העבודות נשרפות בתנור עצים הנקרא: "אנגאמה". הסיור במקום כולל הסבר על תהליך היצירה והשריפה ואפשרות לרכישת עבודות. 
 
מרגה פישטיין – סדנה לקרמיקה ופיסול 
רחוב האבות 55, העיר העתיקה באר שבע טלפון 053-5013519
קרמיקאית ופסלת העוסקת בעיקר בפיסול קרמי בטכניקות ובחומרים מגוונים. האמנית, המשלבת אמנות עם תרומה לחברה.
 
שילובים-גלריה לאומנות 
מושב נבטים 19 טלפון 08-6230031 
גלריה לאומנות קרמיקה וברזל גם יחד. עבודות היצירה ממוקמות הן בגלריה והן בגינת הבית. אתם מוזמנים לעצור ולחפש עבודת יד מקורית או לעצירה מרעננת בטיול בדרום.  
 
לייבסיטי - בניית אתרים