תרבות ואומנות בארץ המכתשים

בארץ המכתשים, ובירתה מצפה רמון מבחר מוזיאונים ואתרי מורשת, ואומנים רבים הפועלים בתחומי היצירה השונים. במהלך טיול באזור תוכלו גם לפקוד אתרים אלו. בואו להתרשם ולהנות. לפרטים על גלריות ואומנים ברמת הנגב – לחצו 
לרשימת מקומות בילוי ופנאי במצפה רמון-לחצו
 
המכון למורשת בן גוריון:
בשנת תשל"ז 1976 חוקקה הכנסת את חוק דוד בן-גוריון 'לזכרו ופועלו של דוד בן-גוריון והנחלת מורשתו לדורות'. מכוח חוק זה הוקם המכון למורשת בן-גוריון וכיום לאחר שנות פעילות רבות מהווה המכון מרכז ארצי לחינוך והדרכה אשר מטרתו להנציח את פועלו של דוד בן-גוריון ולהקנות את ערכי הציונות.
לאתר המכון – לחצו
צריף בן גוריון

פיסת היסטוריה מחייו ומפועלו של דוד בן-גוריון, ראש הממשלה ושר הביטחון הראשון של ישראל. דוד בן-גוריון התגורר בצריף שבשדה-בוקר במשך 20 שנה (1973-1953). על פי צוואתו, מאז מותו בשנת 1973, נשמר הצריף כפי שהיה בחייו.
פעולות החינוך המגוונות בצריף כוללות ביקורים מודרכים, סדנאות עיוניות, פעילות יצירתית ומשחקים שונים, המיועדים לתלמידים ומורים, לחיילים וקצינים ולמשפחות מהארץ ומחו"ל.
חגיגה לכל המשפחה: כתבי חידה לכל המשפחה, בניית דגם של הנגב, פינת קריאה ושעשועונים לילדים ונוער, מייצג היסטורי חדש המספר על חייו של דוד בן-גוריון ועל יחסו לנגב-מופעל עד השעה 15:00
תערוכת קריקטורות היסטוריות ועכשוויות (עד ה-31/1/12).
בן-גוריון – 'הכרעות מעצבות' העוסק בחמש הכרעות חשובות בהן עסק דוד בן-גוריון ומזמן חשיבה ודיון על הרלבנטיות לימינו (במכון למורשת בן-גוריון, מדרשת בן-גוריון, סמוך לאחוזת הקבר). על ביקור משולב בשני האתרים תיהנו מהנחה של 15% בשני האתרים.
לפרטים נוספים-אתר צריף בן גוריון – לחצו

מועדון הג'ז מצפה רמון

מועדון הג'ז הוקם מתוך מטרה לשמש במה למוזיקאים הרבים הפועלים במצפה רמון, העשרת חיי התרבות בנגב וכמקום בילוי לתושבי האזור ולתיירים ולמבקרים הרבים המתארחים בישוב.
במועדון מתארחות להקות ממקומות שונים בארץ ובעולם ומתקיימות בו הופעות במגוון סגנונות מוסיקליים. 
לפרטים על מגוון ההופעות-לחצו

 

אין לאתר gonegev.co.il ומפעיליו כל אחריות בגין מסלולים/אתרים אלו ואין בפרסום זה כדי להוות המלצה מטעם אתר gonegv.co.il ומפעיליו . כל המטייל בטיולים/אתרים ללא מדריך וללא ניסיון קודם עושה זאת על אחריותו הבלעדית. הודעה זו נכונה לגבי כל הצעות מסלולי הטיולים ואתרים המופיעים ב-gonegev.co.il

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים