תיאטרון דימונה

תיאטרון דימונה הפועל תחת הכותרת "מעבדת תרבות" הוא ללא ספק אחד מהפרויקטים התרבותיים הצדוברים בישראל 2010. הרעיון שעומד מאחורי הקמתו הוא עידוד היצירה בפריפריה. הפרויקט הממומן על ידי מפעל הפיס משותף גם למשרד הנגב והגליל, משרד התרבות והספורט, לעיריית דימונה וכמובן לאנשי עמותת "מעבדת תרבות". בעמותה זאת חברים בין היתר הסופר רון לשם, השחקן משה אבגי, הבמאי דורון תבורי, מנכ"לית הבימה אודליה פרידמן ועוד. במסגרת פרויקט מיוחד זה עברו צוות השחקנים להתגורר בדימונה, יחד עם המנכלית מיקה יזרעלוביץ' והבמאית נועה קנולר שמעברה לעיר יחד עם בעלה השחקן המוערך אוהד קנולר, זכו לחשיפה רבה. עוד בצוות השחקנים:
 
בתחילת 2010, עבר התיאטרון לאולם הזמני שהוקם לטובתו בבית הספר יוספטל בעיר. במקביל החלו עבודות הקמתו של תיאטרון ה"בלייק בוקס" השני בארץ, בשכונת כובשי אילת בעיר. עלות הקמת התיאטרון עומדת על 2.5 מיליון ש"ח, והוא מוקם במימון מפעל הפיס. בסמוך לתיאטרון מתוכננת הקמתו של בית ספר לאומנויות הבימה. 
 
בתחילת 2010 העלה התיאטרון את הצגת הביכורים שלו "צירי דגים", בהשראת המחזה "החתונה" של ברכט. ההצגה הצליחה למלא את האולם כבר למעלה מעשר פעמים ובהצגת הפרימיירה החגיגית חזו בין היתר ראשי ערים, אנשי תרבות מהנגב ואנשי העמותה ביניהם השחקן משה איבגי. 
 
תיאטרון דימונה מצליח לייצר פעילות תרבותית רחבה שמשליכה על הסינמטק, המתנ"ס, חוגי התיאטרון ועל חיי התרבות בכלל. 
לפרטים והזמנות כרטיסים: 08-6559935 לאתר תיאטרון דימונה לחץ כאן
 
לייבסיטי - בניית אתרים