כל יום פורים- רק בטבע!
חג פורים לא חייב להיות רק על טהרת הממתקים והתחפושות-
הוא גם יכול להוות הזדמנות נפלאה ללמוד מה עומד מאחורי התחפושת
 
למה מתחפשים הילדים שלכם השנה? לארנב חמוד? לליצן שובב? אולי בכלל לדבורה מתוקה? החג הרשמי של הילדים, המסמל את רוח השטות והכיף, יכול לשלב בתוכו גם כמה אלמנטים חינוכיים, שיעצימו את החוויה ויהפכו אותה לבלתי נשכחת.
 
האם הילד שמתחפש לליצן היה פעם בקרקס? הילדה שמתחפשת לרקדנית ראתה פעם הופעת בלט? קיבוץ יד מרדכי מציע לכל המשפחה ללכת בעקבות הדבר האמיתי ולשלב כיף, חוויה לימודית ויצירה.
 
כך יוכלו הילדים המתחפשים לדבורים ולפרחים או אפילו לפו הדוב- לבקר בבית הדבש והדבורה בקיבוץ. שם יוכלו הילדים ללמוד על תהליך ההאבקה, על יחסי הגומלין בין הפרח לדבורה, ואפילו למה הדבוראי לובש "תחפושת" כה מצחיקה ומסורבלת. הילדים יצפו בעבודת הדבוראי וילמדו על אורח חיי הדבורים, על תהליכים טבעיים וחברתיים בכוורת ועל תרומת הדבש לגוף האדם. לאחר שהילדים יתחפשו לדבורים ולפרחים, הדבוראי יפתח לעיני הילדים כוורת דבורים אמיתית והילדים יוכלו להציץ לתוכה, לטעום דבש ישירות מהחלה ולסיום- יכינו נרות העשויים מדונג אמיתי.
 
הילדים שבחרו להתחפש לפרה, לרפתן, ולקיבוצניקים- יזכו בחוויה קיבוצית אמיתית, במהלכה יסעו בטרקטור עם עגלה תוך שירת "הנהג שלנו חברמן", יבקרו את הפרות ברפת, ילמדו כמה חלב מפיקה הפרה בכל שנה, איך מגיע החלב לקרטון, ואפילו יצפו בחליבה.
 
גם לילדים המתוקים שהתחפשו לחיילים קשוחים יש פתרון- החיילים הקטנים לא יצאו מקופחים, ויזכו לשבת בתוך משוריין אמיתי, לטפס על טנקים, ולשמוע את סיפור הגבורה של חברי הקיבוץ שלחמו בצבא המצרי בתש"ח, לצפות בכלי נשק אותנטיים מהתקופה, ולהתגנב בתעלות הלחימה.
 
מגוון הפעילויות וההסברים מתאימים לכל הגילאים, מילדים ועד מבוגרים, שרוצים ללמוד מדוע רק בטבע "כל יום הוא פורים". הקיבוץ ממוקם רק שעה נסיעה מתל אביב.
 
מידע נוסף:
מתי: שבת – ראשון – שני 15-17.3.14
שעות: 10:00-15:00 כל שעה עגולה מתחיל סבב פעילות.
משך הפעילות: 3 שעות. סיור יצא בכל שעה עגולה.
כמה: כרטיס משולב לכל הפעילויות- 55 ₪ לילד , 50 ₪ למבוגר (ילד מגיל שנתיים חייב בכרטיס)
לפרטים נוספים, תיאום ביקור והרשמה: 08-6720559 | 052-3923104/7 |
www.ym-tayarut.co.il
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים