עצמאות במוזאון הנגב בעיר העתיקה בבאר שבע 

 
 
חוגגים עצמאות במוזאון הנגב לאמנות
סיורים וכניסה חינם למוזאון הנגב לאמנות
יום שלישי ה 6/5 בין השעות 10:00-16:00
בלב העיר העתיקה, בבניין שעבר שימור ושימש פעם את המושל העות'מאני, שוכן מוזיאון הנגב לאמנות – מוזיאון האמנות הגדול והחשוב של הדרום. בימים אלה מציג המוזיאון שלוש תערוכות שונות, של אמנות ישראלית ובינלאומית, במסגרת פרויקט "במדבר דברים". במסגרת הפרויקט מוצגות במוזאון התערוכות "ארץ החול", "אור ורוד" ו"אזל" בעלות זיקה ישירה לנגב ולמדבר:
ארץ החול, תערוכה קבוצתית בינלאומית וישראלית של עבודות וידיאו ומיצבים.
 אוצרת: רווית הררי
בתערוכה יחווה המדבר כמרחב פתוח שבו מתקיים מצב קיומי של ציפייה אל הלא נודע. מסעות החיפוש, החקירה והנדודים המשתקפים בעבודות מבטאים את תהליך היצירה, אורח החיים, שהמדבר משמש לו מקום ומרחב.
"אור ורוד", ציורי המדבר של הצייר לודוויג בלום. אוצרת, ד"ר דליה מנור
ציורי המדבר של לודוויג בלום, מראשוני ציירי ארץ ישראל שהתעניינו בנופי המדבר. בשנות ה-30 פיתח בלום את אחד מהנושאים המצליחים שלו, נוף מדבר יהודה וים המלח, כפי שנשקף מהרכסים של ירושלים במיוחד הר הצופים. בשנות החמישים עם חיבור הנגב למדינת ישראל, נסע בלום לאזור אילת ותמנע ותיאר את הנופים היותר דרמטיים של המדבר הישראלי.
"אזל", תערוכה של האמנית הקרמיקאית שלומית באומן. אוצרת ד"ר דליה מנור
"אזל" הוא פרויקט שראשיתו בסדרת עבודות בנושא המקומיוּת מתוך זיקה לתפישה אשר ייחסה משמעות לחומרי גלם מקומיים והייתה רווחת בקרמיקה הישראלית. באומן החלה לעבוד בחמר מקומי שמקורו במרכז הנגב (מורכב מחרסית S5).
לאור הצלחת התערוכות, הודיעה הנהלת מוזאון הנגב לאמנות על הארכת הצגת התערוכות במוזאון עד ל 24/5.
ביום העצמאות, 06 במאי, יהיה המוזיאון פתוח חינם, ביום זה  יתקיימו סיורים מודרכים בתערוכות על-ידי צוות המוזיאון בשעות 10:30, 11:30, 12:30 ו 13:30. משך הדרכה עד 40 דק'.
 
לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט
 
לייבסיטי - בניית אתרים