תיירות בדואית בנגב
 

פסטיבל קסם המדבר 
3-5/10/2015  | יישוב לקיה 

גם השנה מתעורר קסם המדבר - חוויה של טעמים וצבעים בנוף המדברי . ביישוב לקיה אשר בצפון הנגב בדרכך לים המלח  מתגלה קסם המדבר.  דרך  פעילות מגוונת לכל המשפחה המבוססת על חווית המסורת הבדואית תוכלו לגוון את ביקורכם על ידי ביקור אצל אורגות השטיחים ורוקמות הרקמה , לצד חוויה קולינרית מסורתית אותנטית, ביקור בחאן המסורתית העתיק ובמשתלת התבלינים המקומית המספרת את סיפורם של צמחי המרפא והקשר ביניהם לבין המסורת ועוד . . חוויה מרתקת! בואו לגלות את קסם המדבר!
 

 

חוות תבלינים וצמחי מרפא – משתלת הנגב
פתוח כל החג בין השעות : 09:00-16:00

במרכזה של לקיה מסתתרת משתלה קסומה, בה, שוכן אוהל אירוח מסורתי וחוות תבלינים וצמחי מרפא  בטעם של פעם  המקום מציג  את מגוון צמחי המדבר אשר שימשו את הרפואה הבדואית המסורתית לצד תצוגת כלים חקלאיים מסורתיים ואוהל אירוח אותנטי במקום תצוגת צמחים המסבירה על כל צמח ושימושו על פי המסורת, סדנאות , כיבוד קל ועוד .. ..
טלפון – 052-6304217  
פייסבוק  :  אסעד אלאסד
 
אריגת הנגב 
פתוח כל החג בין השעות : 09:00-16:00

מרכז 'סידרה' – בית אריגת הנגב - משמר את מסורת האריגה הבדואית הייחודית המשלבת מלאכת יד מסורתית של טוויה, צביעה, שזירה ואריגה בטכניקות שעברו מדור לדור.
טווית צמר כבשים טהור באמצעות פלך (כלי המשמש לטוויה) ואריגת שטיחים יחודיים על נולי קרקע ביתיים הופכים את חווית המבקר לבלתי נשכחת.
במקום תוכלו לחוות סדנת אריגה וצביעת הצמר סדנה ייחודית חוויתית לכל המשפחה , לשוחח עם אורגות השטיחים ולשמוע את סיפורן האישי ולבקר בחנות המרהיבה במקום .
הפעילות  בתשלום
טלפון –- 08-6519883
אתר - www.lakiya.org
 
 
 ואדי עתיר
פתוח כל החג בין השעות : 09:00-16:00

פרויקט ואדי עתיר יוזמה חדשנית של הקהילה הבדואית בנגב בה הוקמה חווה חקלאית ייחודית המבוססת על הידע המסורתי של החברה הבדואית בחקלאות המדבר . במקום דיר עיזים וכבשים גדול בו יוכלו המשפחות המבקרות להנות מפעילות סביב הצאן , חליבה , ליטוף והסבר מרתק על גידול הכבשים והיציאה למרעה .
 הפעילות  בתשלום

טלפון –- 052-5291122
אתר - http://www.projectwadiattir.com


דריג'את – המערה שבהר

אירוח וביקור במערות המגורים העתיקות כיד המלך בכפר הפלאחי דריג'את אשר למרגלות הר המעשא ובסמוך לעיר ערד . נוסעים או חוזרים לים המלח , מחפשים חוויה אחרת , הכפר הבדואי-פלאחי בדריג'את מספר את סיפורם המיוחד של אנשי הכפר החיים בו , עובדי אדמה אשר המערות היו ביתם וכיום חיים באחד הכפרים הציוריים והיפים בישראל .
הפעילות  בתשלום
הביקור והאירוח במקום בתאום מראש
טלפון –- 054-7969576
אתר - http://www.drejat.co.il/
פייסבוק - המערה שבהר - דריג'את
 

 
 
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים