טיול חוות מדברי סובב יין, גבינות ושמן הארגן

לו"ז הסיור:
10:15 – חוות אורליה – נפתח את הבוקר בחוות אורליה הפסטורלית, ממנה נשקף נוף מדברי עוצר נשימה. נערוך מפגש היכרות על כוס תה צמחים ועוגיות עם יוני, בעלי החווה ואב לחמישה, ונשמע את סיפור ההתיישבות  של משפחה שעזבה את חיי הנוחות של העיר והקימה חוות בודדים חקלאית מדהימה בלב מדבר. נתלווה אל יוני לסיור בחווה בין עצי הארגן, שמאגוזיו מפיקים את שמן הארגן הידוע באיכותו, בטעמו ובסגולותיו הרפואיות והקוסמטיות, ונתבשם ממגוון צמחי התבלין הגדלים במקום. 
11:45 – יקב שדה בוקר – נמשיך ליקב שדה בוקר למפגש מרתק עם צבי רמק, אדם מיוחד וחבר קיבוץ שדה בוקר שעלה ב- 1980 מקליפורניה, שם התמחה באגרונומיה. ב- 1995 נסע צבי לנאפא שבקליפורניה ללמוד ייננות, וב- 1999 חזר והגשים את חלומו להקים את היקב של הקיבוץ. נשמע מצבי על תהליך הקמת היקב, על הזנים הייחודיים שהוא מגדל ועל האתגרים בגידול יין במדבר ובשיווקו. המפגש ילווה בטעימות ובהשוואה בין היינות והזנים השונים, ובסיומו תינתן האפשרות לרכישת יין ומוצרים מהנגב במרכז המבקרים של היקב. 
13:30 – חוות נאות – נסיים בסיור מודרך בחוות נאות העוסקת בגידול עדר עזים וייצור גבינות איכותיות המתאפיינות בטעמן הייחודי. ניחשף לסיפור המרתק של גדי ולאה נחימוב שעלו לקרקע לפני כ- 10 שנים, וכמו כן נבקר במשק, בו נזכה להיכרות מקרוב עם עדר העזים ונשמע על תהליך ייצור הגבינות והטיפול בעדר. נקנח בטעימות ממבחר הגבינות הרכות והקשות המיוצרות בחווה, ותינתן האפשרות לרכישת גבינות ויוגורט עזים. בתום הסיור, המעוניינים יוכלו להישאר לסעוד באופן עצמאי במסעדת החווה (*מומלץ להזמין מקום מראש).
15:00 – סיום משוער
עלות הסיור: 100 ₪ למשתתף
המחיר כולל: ליווי לאורך המסלול, כניסה ל-3 אתרים, סיור מודרך וטעימות ממגוון מוצרי החוות ומע"מ כחוק. 
ציוד נדרש:  אוכל ושתייה למהלך היום; קרם הגנה; כובעים; נעליים ובגדים נוחים בהתאם למזג האוויר;
תיק/צידנית לאחסון גבינות, שמן ויין אותם ניתן יהיה לרכוש באתרים במהלך הסיור. 
 
הערות כלליות:  הסיורים כוללים נסיעה על דרכי עפר.
אין להביא בעלי חיים לסיור.
ייתכנו שינויים במסלול. 
 
לייבסיטי - בניית אתרים