הפסטיבל הבדואי בלקיה


פסטיבל קסם המדבר- הפסטיבל הבדואי הראשון 

יתקיים בימי שבת ה 11/10 ו 18/10 בין השעות 10:00-15:00 - הכניסה לפעילויות ללא תשלום. 
הפסטיבל יתקיים בשני מוקדים שונים: יישוב לקייה אשר בצפון הנגב ובמרכז ג'ו אלון שביער להב.  בפסטיבל שלל פעילויות חווייתיות לכל המשפחה המעניקות הצצה אותנטית על המסורת הבדואית העתיקה. טיולים על רכב ספארי במדבר ∙ סדנאות אריגה וצביעת צמר ∙ ארמון החוריה: שוק אותנטי מזרחי ∙ סדנאות יוגה במתחם "השיג" ∙ אוהל מספרי סיפורים ∙ מתחם חקלאי ∙ מופעי דבקה ∙סדנאות יצירה לכל המשפחה.
מפגש של טעמים, ריחות וצבעים בכפר הבדואי לקייה אשר בצפון הנגב. חוויה לכל המשפחה, רכב ספארי מדברי, טיולי גמלים, הכנת פיתות, צביעת צמר מסורתית, פעילות אריגה ורקמה, שוק בדואי אותנטי ואירוח בדואי כיד המלך!

למידע נוסף: 08-9913322

מגוון האירועים:

מרבד הקסמים –סדנת אריגה

מרכז 'סידרה' – בית אריגת הנגב - משמר את מסורת האריגה הבדואית הייחודית המשלבת מלאכת יד מסורתית של טוויה, צביעה, שזירה ואריגה בטכניקות שעברו מדור לדור.טווית צמר כבשים טהור באמצעות פלך (כלי המשמש לטוויה) ואריגת שטיחים ייחודיים על נולי קרקע ביתיים הופכים את חווית המבקר לבלתי נשכחת. במקום תוכלו לחוות סדנת אריגה וצביעת הצמר סדנה חווייתית לכל המשפחה, לשוחח עם אורגות השטיחים ולשמוע את סיפורן האישי ולבקר בחנות המרהיבה במקום.

הפעילות ללא תשלום. הפעילות מתקיימת בכל חצי שעה תחילת פעילות בשעה 10:00 פעילות אחרונה בשעה 14:30 .

לפרטים : 08-6519883

סוד הרקמה –

בית רקמת המדבר אשר במרכז הכפר לקיה מספר את הסוד של הנשים הרוקמות. הרקמה המסורתית הבדואית עוברת מאם לבת מדורי דורות והיא אחת מהסמלים הבדואים המוכרים .

נוכל לראות את הנשים הרוקמות , לשמוע את סיפורן המיוחד ודרכו את סיפורה של האישה הבדואית. במקום תיערך סדנת רקמה ייחודית לכל המשפחה בהדרכתן של הנשים הרוקמות .

הפעילות ללא תשלום. הפעילות מתקיימת בכל חצי שעה תחילת פעילות בשעה 10:00 פעילות אחרונה בשעה 14:30.

לפרטים: 08-6513208

אוהל מספרי סיפורים בבאר הסודות – הבאר העתיקה בלקייה

הכפר הבדואי העתיק – לקיה היושב בצומת דרכים המובילה מחברון לבאר שבע היה תמיד מקום בו עצרו עוברי האורח אשר נעו על הדרך הראשית . בדומה לכל הכפרים העתיקים גם לקיה התפתחה מסביב למקור המים – הבאר העתיקה אשר שומרת עד היום את הסודות והסיפורים הראשונים של הכפר .הנכם מוזמנים לשמוע את סיפורי המדבר והקסם המיוחד שבהם בסמוך לבאר העתיקה באוהל מספר הסיפורים .

הפעילות ללא תשלום   הפעילות מתקיימת בכל חצי שעה תחילת פעילות בשעה 10:00 פעילות אחרונה בשעה 14:30 .

בוסתן אלעאמר –

במורדות הצפוניים בכפר לקיה  בראש גבעה על שטח רחב ידיים אל מול תצפית מרהיבה על בקעת באר שבע מתגלה סוד החקלאות הבדואית בין אוהל האירוח לחלקות גידול צמחי המרפא והתבלין ועצי הפרי יוכלו המשתתפים ליהנות מחוויה  רב תרבותית ,של אמנות ומוזיקה רבת צבע ריחות וטעמים .במקום יערך מופע דבקה מסורתי בשילוב רקדנים ומוסיקה בדואית חוויה לכל המשפחה .

המופע ללא תשלום. במקום תערכנה סדנת קפה, סדנת חרוזים בדואים וסדנת אפיית פיתות מסורתיות – בעלות נוספת של 25 ש"ח למשתתף.

מופע בין 15 דק'  יערך  בכל חצי שעה בין השעות 10:00 ל – 15:00 .

לפרטים: שיפא אלסאנע – 054-4254597

שוק אותנטי בארמון החוריה

חאן דרכים מסורתי הבנוי מבוץ אשר שימש את משפחת אבו קארן משפחת סוחרים ותיקה בלקיה היה מאז ומתמיד נקודת מפגש מרהיבה . בין חומות הארמון יתקיים שוק מזרח תיכוני קסום בו תוכלו למצוא עבודות רקמה, תכשיטים מסורתיים,שטיחים, מוצרי קוסמטיקה ותרופות בדואיות מסורתיות, קפה, שמן זית לבנה ועוד. במקום תיערך סדנת ציורי חינה מסורתיים לכל המשפחה

הסדנה ללא תשלום  הפעילות מתקיימת בכל חצי שעה תחילת פעילות בשעה 10:00 פעילות אחרונה בשעה 14:30 .

לפרטים: אמל אבו קארן – 052-2936401

ספארי מדברי

מסע חוויתי לכל המשפחה על גבי רכב ספארי פתוח מסביב ליישוב לקיה בין גבעות המדבר המרהיבות. לאורך הנסיעה נעצור בתצפיות נוף, לצד ערוצי נחלים ואל מול פארק יערות להב .

הסיור ללא תשלום ומותנה בהרשמה במקום ( מספר המקומות מוגבל )

הפעילות מתקיימת בכל חצי שעה תחילת פעילות בשעה 10:00 פעילות אחרונה בשעה 14:30.

סוד צמחי המרפא הבדואים

במרכז הרחוב הראשי של לקייה מסתתרת משתלה קסומה, בה, לכבוד הפסטיבל הוקם מרכז המציג  את מגוון צמחי המדבר אשר שימשו את הרפואה הבדואית המסורתית . במקום תיערך תצוגת צמחים ויינתן הסבר על כל צמח ושימושו על פי המסורת. 

הפעילות מתקיימת בכל חצי שעה תחילת פעילות בשעה 10:00 פעילות אחרונה בשעה 14:30 .

ה"שיג" – פעילות יוגה

אורחן דרכים ייחודי הבנוי מאבן מקומית בלב בוסתן גפנים בכפר לקיה. במקום 4 חדרי אירוח, חצרות פנימיות,וריח המטעמים מהמטבח הבדואי האותנטי . לרגל הפסטיבל נערוך במקום סדנת יוגה לאורך סוף השבוע . הסדנה תועבר על ידי מדריכי יוגה מקצועיים .

לפרטים והרשמה : 050-4055255 
 
לייבסיטי - בניית אתרים